RODIN PRZYJECHAŁ DO WARSZAWY
6.jpg

DIN PRZYJECHAŁ DO WARSZAWY


Lato w mieście może być równie przyjemne, jak relaks na łonie przyrody. Zwłaszcza dla miłośników sztuki, na których w okresie wakacyjnym czeka sporo fantastycznych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich jest wystawa w warszawskiej Królikarni pt. Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia, czyli zbiór rzeźb dwóch wybitnych artystów - Auguste’a Rodina i Xawerego Dunikowskiego.


Tym, co łączy Dunikowskiego i Rodina są ogromne ambicje, niezwykły talent i poczucie własnej wyjątkowości, a w efekcie narcystyczna postawa. Artystom wybaczamy jednak więcej, zwłaszcza, gdy owa postawa skutkuje tak niezwykłymi dziełami, jakie możemy zobaczyć na wystawie. W życiu obu rzeźbiarzy ogromną rolę odegrały ukochane kobiety - Camille Claudel i Sara Lipska, początkowo będące ich uczennicami. I na tym właśnie aspekcie skupia się wystawa, pokazując również dzieła owych wyjątkowych kobiet. Prześledzenie relacji rzeźbiarzy z ukochanymi oraz tworzonych przez nich wizerunków Camille i Sary pozwala na dostrzeżenie wielu podobieństw zarówno w twórczości, jak i życiu Auguste’a i Xawerego.


Kto jeszcze nie miał okazji podziwiać Rodina i Dunikowskiego na żywo, niech koniecznie odwiedzi Królikarnię i choć przez chwilę spojrzy na świat oczami tych wybitnych artystów.


KIEDY? 24 maja - 18 września 2016 (czynne wtorek - niedziela)

GDZIE? Królikarnia - Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Warszawie 

 http://www.krolikarnia.mnw.art.pl/


CENY BILETÓW: normalny - 14zł, ulgowy - 9zł, rodzinny - 23zł


Auguste Rodin  

      Auguste Rodin "Naga kobieta z wyciągniętą lewą nogą", Musée Rodin, Paryż


                              Xawery Dunikowski "Głowa Sary", Muzeum Narodowe w Warszawie                                  

                                                                 Auguste Rodin "Danaida", Musée Rodin, Paryż


Materiał opublikowany za zgodą Muzeum Narodowego w Warszawie. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.krolikarnia.mnw.art.pl/ i zostały wykorzystane za zgodą Muzeum


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl