Planując wakacje nie zapomnij o galeriach
32.jpg

Planując wakacje nie zapomnij o galeriach sztuki

Zbliżają się wakacje, czas odpoczynku, wyjazdów i zwiedzania. Wielu z nas pojedzie nie tylko nad ciepłe morza, ale również do Paryża, Londynu, Rzymu lub innego dużego miasta. Odwiedzając te metropolie nie sposób pominąć sztukę, która zachwyca nas na każdym kroku. Architektura, pomniki, rzeźby, malarstwo, a większość z nich na najwyższym poziomie. Planując wyjazd warto pomyśleć o wizycie w słynnych galeriach, gdzie pokazywane są najsłynniejsze dzieła sztuki. To jedyna okazja, żeby te najsłynniejsze zobaczyć na własne oczy. Paryż to oczywiście Louvre i Musee d'Orsay, Londyn to National Gallery i Tate Modern, Amsterdam to Muzeum van Gogha, a Barcelona - Muzeum Picassa i Miro.

My z każdego takiego wyjazdu przywozimy sobie artystyczne pamiątki. Sklepy znajdujące się przy każdym z muzeów oferują wiele ładnych i dobrej jakości produktów, które są świetnymi pamiątkami z wakacji, czy też upominkami dla najbliższych. Najczęściej są to magnesy z  dziełami sztuki, które kosztują 3-4 Euro. Sklepy oferują wiele pięknych pamiątek i produktów, które kuszą i zachęcają do kupienia. Można tam znaleźć jedwabne szale, filiżanki, kubki, podkładki pod myszki i wiele innych. Niestety ceny często są wysokie i mogą odstraszać od zakupów. Z doświadczenia jednak wiemy, że zawsze można tam znaleźć coś ładnego i niedrogiego.

Dla nas wizyty w takich miejscach to dodatkowo inspiracja do tworzenia nowych produktów w naszym sklepie vivalarte.eu. W tym roku jedziemy między innymi do Berna w Szwajcarii, gdzie odwiedzimy Muzeum jednego z naszych ulubionych malarzy Paula Klee. Zobaczymy, co nas skusi w sklepiku muzealnym. Mnie marzy się filiżanka z motywem obrazu mojego ulubionego malarza.

Asia i MArcin

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl