Jesienne zmiany w mieszkaniu
17.jpg

Początek jesieni to dobry czas na zmiany. Wracamy z wakacji zainspirowani pięknymi widokami i zmotywowani do działania. Często nachodzi as wtedy ochota na odświeżenie domu lub mieszkania. Niestety poważne remonty są po pierwsze drogie, a po drugie bardzo uciążliwe. Tapetowanie lub malowanie ścian wymaga sporo pracy, a kupowanie nowych mebli znacznych nakładów finansowych. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, jak tanio odświeżyć mieszkanie.

 

1. PRZEMEBLOWANIE

 

Przestawienie kilku mebli jest banalnie prostym sposobem, który zmienia wnętrze nie do poznania. Możemy dzięki temu dowolnie kształtować przestrzeń, a nawet optycznie zmieniać rozmiary pokoju. Zamienienie miejscami kanapy i stołu lub przesunięcie łóżka to pozornie niewiele, ale powoduje, że zupełnie inaczej odbieramy przestrzeń wokół siebie.

 


 

2. OBRAZKI NA ŚCIANACH

 

W sklepach z artykułami do dekoracji wnętrz za niewielkie pieniądze możemy kupić gotowe do zawieszenia na ścianach ozdoby. Warto poszukać plakatów z reprodukcjami w lokalnych galeriach sztuki, które kosztują kilkadziesiąt złotych, a wyglądają bardzo efektownie. Jeśli mamy do dyspozycji większy budżet, warto przemyśleć zakup oryginalnego dzieła - grafiki, rysunku, fotografii - wiele takich dzieł znajdziecie na Viva l’arte!

 


 

3. ORYGINALNE DEKORACJE

 

Kolorowe podkładki na stół, bieżnik z ciekawym wzorem, nowa narzuta na sofę, czy komplet ceramiki to rzeczy, które odświeżą każde wnętrze. Umiejętne ułożenie poduszek na kanapie zmieni ją w zupełnie inny mebel, a bawienie się wzorami i kolorami elementów dekoracji stołu pozwoli na stworzenie w pomieszczeniu unikatowego klimatu, odpowiadającego naszym gustom.

 

Zmiany nie zawsze wymagają dużych nakładów czasowych i finansowych. Zwykle wystarczy jedynie dobry pomysł i trochę chęci, aby odmienić swoje mieszkanie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl