DANUBIANA
DANUBIANA

 

 

Danubiana

 

Jesień już za pasem, a czas wakacyjnych podróży za nami. Jednak ostatnie lata pokazują, że przed nami prawdopodobnie ciepła i słoneczna jesień pewnie aż do pierwszych dni listopada. Warto więc zaplanować krótki, na przykład weekendowy wypad w niedalekie okolice.Chciałem Wam zarekomendować miejsce wyjątkowe pod każdym względem i niezbyt daleko od Polski (4 godziny drogi z Katowic lub Krakowa). W związku z tym, że na naszym blogu piszemy o kulturze, sztuce, designie, to i tu nie może się obyć bez tych pojęć. Danubiana, bo tak nazywa się to przepiękne miejsce, to jedyna w swoim rodzaju galeria sztuki współczesnej. Wyjątkowość tego miejsca polega między innymi na tym, że zachwyci osoby nie znające się na sztuce i normalnie nie odwiedzające galerii sztuki.

 Nieopodal Bratysławy, na środku Dunaju, który w tym miejscu rozlewa się bardzo szeroko, znajduje się wąski, zielony półwysep. Roztacza się z niego piękny widok na małe Karpaty, Bratysławę i okoliczne pola. Na środku stoi budynek galerii sztuki, który swym kształtem przypomina łódź płynącą pod prąd wielkiej rzeki. Na zielonych murawach rozstawione są fantastyczne rzeźby stwarzające wrażenie tajemniczych gospodarzy tego miejsca. W budynku galerii znajduje się klimatyczna kawiarnia z tarasem wychodzącym na brzeg Dunaju. Tam, odpoczywając na wygodnych leżakach i racząc się pyszną kawą lub wyśmienitym lokalnym białym winem, podziwiamy szeroki Dunaj, otoczeni fantastycznymi kształtami rzeźb prezentowanych w tym pięknym miejscu pod gołym niebem.

 To jedno z moich ulubionych miejsc w Europie. Danubiana zachwyca sztuką, architekturą, krajobrazem i klimatem miejsca . Jeśli będziecie przejeżdżać w okolicy Bratysławy KONIECZNIE nadłóżcie kilkanaście kilometrów i zobaczcie to miejsce, naprawdę warto.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl