4 sposoby na idealny prezent
15.jpg

 

Kupowanie prezentów niejednokrotnie okazuje się być twardym orzechem do zgryzienia. Zastanawiamy się czy kierować się względami praktycznymi czy estetycznymi, co pasuje do charakteru i zainteresowań danej osoby, jaki powinien być charakter podarunku. Aby rozwiać wszystkie podobne rozterki, opowiemy Wam dzisiaj, jakie cechy powinien mieć prezent idealny.


1. PRZEMYŚLANY
Żeby kupić odpowiedni prezent, powinniśmy najpierw uważnie obserwować daną osobę. Wsłuchajmy się w to, o czym zazwyczaj opowiada, przyjrzyjmy się za czym ogląda się w witrynach sklepowych. Jeśli lubi wykwintne jedzenie, warto pomyśleć o zaproszeniu na kolację. Jeśli jej mieszkanie zawsze jest dopracowane, można kupić element dekoracyjny, ozdobną roślinę lub dobrej jakości koc. Ważne, żeby zorientować się, czego dana osoba chce, bez pytania jej o to wprost. Dzięki temu prezent będzie wyjątkowy i sprawi osobie obdarowywanej dużą przyjemność.


2. ORYGINALNY
Kupowanie ubrań lub dodatków w sieciówce ma sens tylko wtedy, jeśli jesteśmy pewni, że dana osoba potrzebuje konkretnej rzeczy. Wybierzmy firmę, która oferuje coś wyjątkowego, na przykład ręcznie robione kosmetyki lub ubrania własnego projektu. Dzięki temu mamy pewność, że nasz prezent będzie jedyny w swoim rodzaju.


3. DOBREJ JAKOŚCI
Ponownie wróćmy tu do wyboru odpowiedniej firmy - niech będą to produkty dobrej jakości, produkowane w dobrych warunkach. Zwróćmy uwagę na materiały i stosunek jakości do ceny, zwłaszcza przy kupowaniu odzieży. Zainteresujmy się projektami, filozofią marki. Sprawdźmy czy spełnia zasady fair trade. Warto przy okazji obdarowywania bliskich pomyśleć o wspieraniu ciekawych, rodzimych firm i biznesów, a także o propagowaniu dobrych warunków pracy i produkcji ubrań.

 


4. PRAKTYCZNY
To kwestia dyskusyjna. Są ludzie, którzy uwielbiają prezenty abstrakcyjne, jak Wisława Szymborska, która najbardziej cieszyła się z absurdalnych bibelotów, w rodzaju zapalniczki w kształcie parowca. Jeśli jednak chcemy, żeby prezent jak najczęściej przypominał obdarowywanej osobie o nas, postarajmy się, żeby miał choć niewielką wartość użytkową. Dobrym pomysłem są ubrania, książki lub elementy dekoracji wnętrz.  

Pamiętajmy jednak, że prezent powinien być przede wszystkim od serca. Nieważne czy zrobiony, czy kupiony, zawsze będzie podkreślał naszą pamięć o bliskiej osobie. Jeśli szukacie wyjątkowych produktów w dobrej cenie, zapraszamy do naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl